Döviz

1000 Euro Aylık Faiz Getirisi Ne Kadar? | En Yüksek Faiz Veren Banka

1000 Euro aylık faiz getirisi en yüksek olan bankaları sizlere listelemeye çalıştık. Günümüzde az çok birikmişi olan pek çok kimsenin yatırım yapması gerekiyor. Paramızın değerini enflasyona karşı korumak için döviz, altın ya da diğer TL dışı varlıklara yatırım yapmalıyız. Peki paramızı Euro para biriminde değerlendirmeye karar verdiysek ve bu para birimi için faiz alabilirsek ne kadar gelir elde ederiz? 1000 Euro aylık faiz getirisi ne kadardır?


Euro para birimi, Avrupa ekonomisinden gücünü alan dünyanın en değerli para birimlerinden biridir.  Euro, düşük enflasyona da sahip olduğu için doğal olarak değer kaybetmeyen para birimlerinden biridir. 1000 Euro gibi bir birikime sahipseniz, bu birikimi kısa sürede toparlayabilir ve yine kısa sürede yatırımlarınızı yönlendirebilirsiniz. Peki 1000 Euro aylık faiz getirisi ne kadar? Hangi bankalar 1000 Euro için ne kadar faiz ödüyor?

Bankalara Göre 1000 Euro Aylık Faiz Getirisi

Öncelikle banka hesabınızdan hangi döviz ile ilgili işlem yapacaksanız hesap açmalısınız. Aşağıdaki listemizde dövize en yüksek faiz veren bankalar yer almaktadır. 1000 Euro için ne kadar kazanç sağlayabilirsiniz buna bir bakalım.

ING Bank

Euro’ya en yüksek faiz veren bankalar arasından ilki ING Bank’tır. Yüzde 0,35 faiz getirisiyle, Euro için en yüksek faiz imkanı sunan bankalardan biridir. 1000 Euro birikmiş paranızı ING Bank’ta değerlendirmeye karar verdiyseniz, elde edeceğiniz faiz getirisi yıllık 3.5 Euro olacaktır. Yıl sonunda hesap bakiyeniz 1003,50 Euro’ya ulaşacaktır.

Yapı Kredi

Yapı Kredi bankası da euro için en fazla faiz oranını ödeyen bankalardan biridir. Söz konusu banka 1000 euro için 12 aylık vadede yüzde 0,20 faiz vermektedir. 1000 euro birikmiş paranızı ING Bank’ta değerlendirmeye karar verirseniz, elde edeceğiniz faiz getirisi 2,00 euro olacaktır.

İş Bankası

İş Bankası da Euro para birimine en yüksek faiz veren bankalardan biridir. Yıllık yüzde 0,10 ile oldukça iyi bir faiz oranı sunmaktadır. Söz konusu banka, 1000 Euro birikiminiz için yıllık 1,00 Euro faiz ödemeyi kabul etmektedir. Sizde paranızı ING Bank’ta tasarruf etmek isterseniz, yapmanız gereken tek şey hızlı bir şekilde İş Bankası’nda vadeli Euro hesabı açmak ve paranızı buraya yatırmak olacaktır. 

Akbank

Euro para birimine en yüksek faizi Akbank’ta veriyor. Akbank’ta 1000 Euro aylık faiz getirisi ne kadar diye soracak olursanız, yıllık 1 Euro faiz ödüyor, bu da aylık 0,08 Euro faiz getirisi elde edebileceğiniz anlamına geliyor. Sizlerde paranızı Akbank’ta değerlendirerek yüksek faiz avantajından yararlanabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu