Warning: array_unique() expects parameter 1 to be array, null given in /home/anlikeko/public_html/wp-content/themes/birfinans/framework/cs/config/admin.config.php on line 6

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/anlikeko/public_html/wp-content/themes/birfinans/framework/cs/config/admin.config.php on line 6

Warning: array_unique() expects parameter 1 to be array, null given in /home/anlikeko/public_html/wp-content/themes/birfinans/framework/cs/config/shortcode.config.php on line 59

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/anlikeko/public_html/wp-content/themes/birfinans/framework/cs/config/shortcode.config.php on line 59
Az Sermayeli İşler Hangileri ? | Para Kazanma Fikirleri - Anlık Ekonomi
 • ALTIN (TL/GR)
  461,60
  % 0,24
 • ÇEYREK ALTIN
  743,00
  % 0,13
 • CUMHURIYET ALTINI
  2.955,00
  % 0,23
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  441681,327
  % -4,24
 • BIST 100
  1.377,23
  % -2,20

Az Sermayeli İşler Hangileri ? | Para Kazanma Fikirleri

Az Sermayeli İşler Hangileri ? | Para Kazanma Fikirleri

Az sermayeli işler konusu özellikle kendi işini kurmak isteyenlerin bilmesi ilgilendiği bir konudur. Sermayesiz iş fikirleri arasında kendinize uygun olan ve o konuda bilginiz varsa rahatlıkla para kazanabilirsiniz.

Kendi işinizi kurmak ve bu işi büyütmek bir şirkette çalışmaktansa kendi işinizi yapmanızı ve daha fazla para kazanmanızı sağlar. Fakat kendi işinizi kurabilmeniz için belli bilgilere, tecrübelere ve yatırıma ihtiyaç duyarsınız. Bilgi ve tecrübe işini hallettiyseniz bir miktar sermayeye ihtiyaç duyarsınız ve çoğunlukla bu sermayeyi oluşturmak en zorudur. Fakat sermayesiz ve az sermayeyle de bazı işleri kurmanız mümkündür. Bu yazımızda da az sermaye ile kurabileceğiniz işleri inceleyeceğiz.

Az Sermayeli İşler Hangileri

Freelance İşler Yapmak

Az sermayeli işler
Az Sermayeli İşler Freelancer

İnternet üzerindeki Freelance sitelerine kayıt olarak ve gerekli kayıt ücretlerini ödeyerek sahip olduğunuz bilgiyi kolay bir şekilde pazarlayabilirsiniz. Bunun yanında yapacağınız tüm işleri kendi ofisinizde veya evinizde yaparak kimsenin kontrolü altında bulunmazsınız. Çok düşük yatırımlarla reklamınızı yaparak kendinizi tanıtabilir ve işinizi büyütebilirsiniz.

Yatırım Yapmak

Az sermayeli işler
Az Sermayeli İşler Yatırım Yapmak

Sahip olduğunuz az sermaye ile daha büyük işler kurmak isterseniz yatırım yaparak paranızı arttırabilirsiniz. Vadenize göre hisse senedi, altın, emtia, döviz, kripto para ve benzeri araçlara yatırım yapabilirsiniz. Elde edeceğiniz kar ile daha büyük işlere yönelebilirsiniz. Eğer ki borsa konusunda kendinize güveniyorsanız sadece yatırım yardımıyla geçiminizi bile sağlayabilirsiniz.

Web Sitesi ve Blog Kurmak

az sermayeli isler blog kurmak
Az Sermayeli İşler Site Kurmak

Az sermayeli işler arasında belkide masrafı en düşük olan başlık budur. Belli bir konu veya birden fazla konu üzerinde blog sitesi açarak reklam gelirlerinden pasif bir gelir oluşturabilirsiniz. Yapacağınız ortalama bir yatırımla SEO ve tema işlerinizi halledebilir içeriklerinizi uygun ücretler karşılığında hazırlatabilirsiniz. İlk başta herhangi bir gelir elde etmeseniz de kararlı bir ilerleme sonucunda ömrünüzün sonuna kadar kira geliri gibi pasif bir gelir kazanabilirsiniz.

Çay Evi Açmak

az sermayeli isler cay evi kafe acmak

Ülkemizde en çok içilen içeceklerden biri olan çay her yerde kazandırıyor. Küçük bir yatırım ve dükkân masrafları ile esnafın yoğun olduğu bir bölgede çay evi açabilir ve düzgün bir işe sahip olabilirsiniz. Daha büyük ve öğrencilerin bulunduğu konumlar için kafe mantığı da uygulanabilir. Fakat bu iş üzerine düşülmesi ve gerekirse çok çalışılması gereken bir iştir.

Fotoğrafçılık Yapmak

az sermayeli isler fotografcilik yapmak
Az Sermayeli İşler Fotoğrafçılık

Sahip olduğunuz az sermaye ile kendinize bir fotoğraf makinesi satın alabilir ve dış çekimler yapmaya başlayabilirsiniz. Küçük ve anında çıktı alabileceğiniz fotoğraf makineleri ile işler caddelerde birçok kişinin fotoğrafını çekebilir ve günlük 50-150TL arası para kazanabilirsiniz. Bunun yanında işlerinizi büyütebilir ve düğün, organizasyon gibi etkinliklere de katılabilirsiniz.

Butik Açmak

az sermayeli isler butik acmak
Az Sermayeli İşler Butik Açmak

Güzel bir kıyafet ve takı gibi fikirleriniz varsa küçük bir butik açarak işe başlayabilirsiniz. Bunun yanında butiğinizi sosyal medya ile destekleyerek kazancınızı katlayabilirsiniz. Esnaf olduğunuzu düşünüyorsanız ve sosyal medyada da aktif olabileceğinizi hissediyorsanız şimdi az bir yatırımla dükkânınızı açabilir ve satışlara başlayabilirsiniz.

Spot İşi Kurmak

az sermayeli isler ikinci el esya satmak

İkinci el eşya alım satımı yaparak oldukça güzel paralar kazanabilirsiniz. Bu işe ilk olarak elinizdeki kullanmadığınız eşyaları satarak başlayabilir, daha sonrasında arızalı ürünleri alıp tamir ettirerek satabilirsiniz. Bunun yanında ikinci el satmak isteyen kişilerden mallarını alarak komisyon üzerinden satış yapabilirsiniz. Spotçuluk, iyi bir şekilde yapıldığında oldukça iyi para kazandırmaktadır. Spot işini yapabilmek için ilk başta dükkân açmanız gerekmez, internet üzerindeki ikinci el alım satım uygulamalarından oldukça iyi paralar kazanarak işe başlayabilirsiniz.

Oto Yıkama Açmak

az sermayeli isler oto yikama

Her arabanın yıkanmaya ihtiyacı vardır ve yıkamak o kadar masraflı bir iş değildir. Araba temizliğinden iyi anladığınızı düşünüyorsanız küçük bir arazi satın alarak burada oto yıkama açabilirsiniz ve gelen arabalar başına çok iyi paralar kazanabilirsiniz. Yanınıza birkaç arkadaşınızı daha alarak işlerinizi büyütebilir ve edineceğiniz çevre sayesinde oldukça iyi paralar kazanabilirsiniz.

Çiğ Köfte Bayiliği Almak

az sermayeli isler cig kofte dukkani acmak

İnsanımızın hızlı yemek alışkanlığı hiçbir zaman bitmeyecek. Bunun yanında ülkemizde çiğ köfte sevmeyen kişi sayısı da yok denecek kadar az. Bu sebeple hiçbir zaman çiğ köfteye olan ihtiyaç azalmıyor. Çiğ köfte markalarından bayilik alarak küçük bir yer tutarak kendi işinizi kurabilirsiniz. Yemeksepeti gibi uygulamalar yardımıyla da daha fazla sipariş alabilir ve kazancınızı arttırabilirsiniz.

Tişört Satmak

az sermayeli isler t shirt satmak

Tasarımcılık yeteneğinize güveniyorsanız tişört tasarlayarak bastırmaya başlayabilirsiniz. İnternet yardımıyla tişörtler tasarlayabilir ve ürettirebilirsiniz. Bunun yanında tişört üretimi yapan fabrikalarla anlaşıp kendi modellerinizi bastırabilirsiniz. Bundan sonrasında isterseniz internet üzerinde, isterseniz de dükkânınızı açarak satış yapmaya başlayabilirsiniz. Az bir reklam bütçesi ile de birçok kişiye ulaşarak gelirinizi katlayabilirsiniz.

Tüm bu iş fikirlerinin dışında da az sermaye ile yapabileceğiniz birçok iş bulunmaktadır. Bulunduğunuz bölgeye ve sahip olduğunuz bilgilere göre kendi az sermayeli iş fikirlerinizi bulabilir ve uygulayabilirsiniz. Umarız sermayenizi en iyi şekilde değerlendirebilir ve size en uygun işi kurabilirsiniz.