Kredi Kartı

Senetle Telefon Alabileceğiniz Mağazalar

Senetle telefon almak eskiden beridir var olan bir satın alma yöntemi ancak doların artması ve eklenen ÖTV vergisi sonrası bir çok kişi tarafından daha çok tercih edilen yöntem haline gelmiştir. Elden taksitle telefon satın almak için mağazaların bazı şartları vardır. Dilerseniz bunları yazımızın devamında açıklayalım.

Cep telefonları ilk çıktığı yıllarda büyük bir ilgi gördü ve hala daha ilginin pek azaldığını söyleyemeyiz. Eski zamanlarda iletişim için kullanılan bu aygıtlar günümüzde daha çok resim çekmek, sosyal medya ve uygulamalar iletişimden daha fazla kullanılmaktadır. Eskiden ÖTV ile artan telefon fiyatlarına bir de doların artışı eklendi ve adeta el yakan bir ürün oldu. Tüm bu olumsuzlukların ardından bir de kredi kartı ile taksitli alış imkanı da ortadan kalktı. Peki diğer bir alternatif olan senetle telefon nasıl ve nereden alabiliriz?

Senetle Telefon Nereden ve Nasıl Alınır?

Senetle telefon almak için önünüzde bir kaç adet seçenek bulunmaktadır. İsterseniz kısa kısa açıklamalarla bu mağazaları yazalım.

Türk Telekom – Turkcell – Vodafone Senetle Telefon Alma

Kredi kartı kullanmadan, hattınıza faturalandırarak alabileceğiniz bir yöntem olan operatörler vasıtasıyla cep telefonu sahibi olabilirsiniz. Ancak kesinlikle faturalı hat sahibi olmanız gerekmektedir. Örneğin 10 bin TL’lik iPhone 12 için öncelikle yaklaşık 4bin TL’lik bir ödeme yapıyorsunuz ve geri kalan ücreti 2 taksitle ödeyebiliyorsunuz. Kısacası iPhone 12’yi 3 taksitle almış oluyorsunuz. Bu diğer modeller için daha az ön ödeme ve taksit verdiğinizi de belirtmek isteriz.

Arçelik Senetle Telefon Alma

Bir diğer seçenek ise Arçelik mağazalarından senetle cep telefonu alabilirsiniz. Firmaların tüm mağazalarında bu seçeneğin bulunmadığını belirtmek isteriz. Arçelik elden taksitle telefon alabileceğiniz bir yer ancak burada da sizin kredi notunuza göre işlem yapılmaktadır. Eğer kredi notunuz düşükse bu yöntemi kullanmak bir hayli zor.

Evkur Senetle Telefon Alma

Evkur çok eski firmalardan biri ve senetle ürün satma konusunda da bir hayli deneyimlidir. Evkur senetle telefon satışı yaparken sizin kredi notunuza veya başka bir şeye bakmaz. Tek baktıkları nokta sigortanızın olmasıdır. SGK’lı bir kişiyseniz, Evkur mağazalarından kolaylık elden taksitle cep telefonu satın alabilirsiniz.

Beko Senetle Telefon Alma

Beko’da tıpkı Arçelik gibi taksitle telefon alabileceğiniz bir yerdir. Tüm Beko mağazaları taksitli telefon satışı yapmadığı gibi Arçelik’te olduğu gibi kişinin kredi notuna bakmaktadır. Kredi notunuz iyi ise Beko’dan kolaylıkla taksitli cep telefonu satın alabilirsiniz.

Teknoloji Marketleri Üzerinden Taksitli Telefon Alma

MediaMarkt, Vatan Bilgisayar veya Teknosa gibi teknoloji markalarından taksitle telefon satın almak üst tarafta yazıklarımıza göre biraz farklıdır. Bu tarz firmalar müşterilerinin taksitli telefon alabilmesi için anlaştıkları bankalar üzerinden kredi almanıza kolaylık sağlar ve kredi ile cep telefonu satın almış olursunuz. Her ay kredi miktarınızı bankaya öder ve bu şekilde de taksitli telefon almış gibi bir durum oluşmuş olur.

İnternetten Senetle Telefon Alma

Artık insanların çoğunlukla alışverişlerini internet üzerinden yapıldığı bir dönemdeyiz ve tıpkı fiziksel mağazalar gibi internet üzerinden de peşinatsız taksitle telefon satın alma imkanınız bulunmaktadır. Bu sitelerde de ilk peşinatı verdikten sonra her ay otomatik olarak tanımladığınız kredi kartınızdan ücret kesilecektir. İnternetten telefon almak için şu sitelere göz atabilirsiniz;

  • N11
  • Gitti Gidiyor
  • Sahibinden.com
  • Trendyol
  • Vatan Bilgisayar
  • Soylu Avm
  • Vestel

Bu yazımızı beğendiyseniz Kredi Notu Nasıl Yükseltilir? yazımızı inceleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu