BankalarKredi

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar | Kırmızı Kalem Nedir?

Sicili bozuk olanlara kredi veren banka bulmak bir hayli zor ve kişinin için uğraşması gereken bir konudur. Bankalar bir kişiye kredi vermeden önce çok fazla araştırma yapar ve en önemli nokta kişinin sicilidir.

Kırmızı Kalem Nedir?

Ülkemizde faaliyet gösteren tüm bankalar, kredi ve kredi kartı borcunu 90 gün içerisinde ödemeyen kişileri avukata devrederler. Bir kişinin banka üzerinde avukata düşme durumu o kişinin kırmızı kalem yediğinin bir göstergesidir. Bankacılık alanında kırmızı kalem yiyen yani sicili bozuk olanlara kredi verilmemektedir ancak kredi kartı alabilme imkanı bulunmaktadır. Finansal durumu düzelse bile birçok kişi yeni kredi çekememekten şikayet etmektedir. Bu yazımız içerisinde Kırmızı Kalem Yiyenlere Kredi Veren bankalar hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Nasıl Verilir?

Kırmızı kalem yiyen kişilerin bankalar üzerinden yeniden kredi çekebilmeleri için ya ipotek ya da kefil göstermeleri gerekiyor. Gösterilecek kefilin emekli ya da memur çalışanı olması banka üzerinde artı bir etken doğuracaktır. Maddi durumunuz düzelmiş, ev ya da araba aldıysanız bu taşınamaz malı ipotek göstererek yeniden kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Kırmızı Kalem Yiyenlere Kredi Veren Bankalar ise;

Garanti BBVA İpotekli İhtiyaç Kredisi

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar - Garanti BBVA Alışveriş Kredisi
Garanti Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi

Garanti BBVA; kırmızı kalem yemiş kişilere ipotekli kredi veren ilk bankalardandır. Gösterilecek ipoteğin %50 değeri kadar kredi veren Garanti Bankası geri ödemeyi 120 ay vade üzerinde yapılmasına izin vermektedir. Kredi faiz oranı %2,39 olan ipotekli ihtiyaç kredisinde tüm taşınmazları ipotek olarak gösterebilirsiniz.

Ziraat Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi

Ziraat Bankasi
Ziraat Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi

Ziraat Bankası; kırmızı kalem yiyen kişilere 90.000 TL’ye kadar ipotekli ihtiyaç kredisi veriyor. Bu denli yüksek açacağım ihtiyaç kredisi için ev tapusu, arsa tapusu ya da işyeri tapusunu ipotek olarak gösterebilirsin. Kredi faiz oranı banka şubelerinde yapacağınız görüşme sırasında belli olmaktadır.

İş Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi

İş Bankası Anında Alışveriş Kredisi
İş Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi

İş Bankası üzerinden alabileceğiniz ipotekli ihtiyaç kredisinin bir üst limiti bulunmamaktadır. İpotek olarak göstereceğiniz taşınamaz malın %80 ekspertiz değerine göre kredi veren İş Bankası, kredi faiz oranını banka şubeleri üzerinden belirtiyor. İpotekli olarak ihtiyaç kredisinin geri ödemeleri 120 ay vade üzerinden yapılabilmektedir.

Akbank İpotekli İhtiyaç Kredisi

akbank
Akbank İpotekli İhtiyaç Kredisi

Kırmızı kalem ya da sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar içerisinde son olarak Akbank yer alıyor. İpotek olarak göstereceğiniz taşınamaz mülkün %75’ine kadar kredi veren Akbank kredi faiz oranları %2,01 ile %2,20 arasında tutmuştur. Diğer bankalar gibi Akbank içerisinde de geri ödeme 120 ay vade üzerinden yapılabilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu